אודות אתנה

אתנה – המרכז לקידום ספורט הנשים בישראל

אתנה, הזרוע המקצועית של המועצה הציבורית לקידום ספורט הנשים בישראל בפיקוח משרד התרבות והספורט, פועלת בתכנית רב-שנתית.

אתנה יוצרת הזדמנויות לילדות, נערות ונשים בספורט, באמצעות תכניות ייעודיות במגוון ענפי ספורט, גופי ספורט, פרויקטים במועדוני ספורט, תכניות בשיתוף רשויות מקומיות ברחבי הארץ ותכניות לקידום מנהיגות נשים בספורט.

פעילות אתנה מקיפה ילדות, נערות ונשים בכל הגילאים, באירועי ספורט העממיים ובספורט התחרותי. אתנה פועלת לחשיפה, לשימור ולקידום ילדות, נערות ונשים בענפי הספורט השונים, החל מילדות צעירות בבתי הספר היסודיים וכלה בתמיכה בספורטאיות על סף כניסה לסגל האולימפי.

אתנה מקדמת שיח מעולמות התוכן של נשים בספורט והעלאתו לסדר היום באמצעות כנסים, פורומים ומפגשים. עוד מספקת אתנה מגוון רחב של כלי העשרה באמצעות פרויקטים כמו "ארגז הכלים" ושגרירות אתנה.

כל אלה ורבים נוספים, מסייעים להרחבת ולהעמקת הפעילות הספורטיבית של ילדות, נערות ונשים בכל הרמות, לביסוס ולהתמקצעות שדרת הניהול הנשי בספורט ולהישגים מרשימים בזירה התחרותית.

תכניות אתנה הינן מחולל המקדם חשיבה כי העיסוק בספורט הוא דרך חיים, הוא גשר בין עולמות תרבותיים והוא כלי חברתי וחינוכי רב עוצמה שצריך להיות נגיש לכל ילדה, נערה ואישה באשר היא.

מבנה היחידה המקצועית אתנה:

עמרית ינילוב עדן – מנהלת היחידה המקצועית – המרכז לקידום נשים בספורט
טל אלוני רוזן – מנהלת שיווק ומיתוג
עופרי יקיר, תמי לבני צור, מירב אולייניק, רות מגן הוכמן – מתאמות מקצועיות אשר אחראיות על פיתוח וקידום נושאי רוחב כגון: פיתוח תשתיות, מנהיגות נשים, שינוי עמדות, וכן על ריכוז, פיקוח ובקרה על פעילות אתנה בענפי הספורט השונים.

רכזות אתנה
באיגודי הספורט, התאחדויות וברשויות מקומיות פועלות רכזות אתנה בשטח, מקדמות ומטמיעות את תכניות הפרויקט תוך שיתוף פעולה עם הקהלים השונים.