מאמרים מקצועיים

Female top leaders – prisoners of gender? The gendering of leadership discourses in Norwegian sports organizations

Female leadership is scarce in sport as well as in most other male dominated institutions. ...
קרא עוד

המשחקים האולימפיים בלונדון: ניצחון גדול לנשים

116 שנים אחרי הכרזתו של הברון דה-קוברטן, מחדש המשחקים האולימפיים בשנת 1896 ,שאינו מסכים להשתתפות של נשים בתחרויות, סגרו משחקי לונדון מעגל: כל המדינות, ללא יוצא מן הכלל, שיתפו ספורטאית אחת לפחות
קרא עוד

נשים בספורט: מי צריך מכסות?

על-אף שמספרן של הנשים בספורט הולך וגדל עם השנים, בכל הקשור לעמדות ניהול בכירות בגופי ספורט לאומיים ובין-לאומיים ולתפקידים שבהם מתקבלות החלטות – הנשים מהוות מיעוט מבוטל. מה עושים?
קרא עוד

מאפיינים פיזיולוגיים של נשים בענפי קרב, הבדלים בין המינים: רקע תיאורטי והמלצות מעשיות

רקע תיאורטי והמלצות מעשיות – האם קיימים מאפיינים ייחודיים לנשים בתגובה למאמצים גופניים בענפי הקרב ואם כן – כיצד ניתן להשתמש בממצאים לאיתור ספורטאיות בענפי קרב, למעקב, לבניית תכנית
קרא עוד

נשים במשחקים האולימפיים: לא עוד מיעוט מבוטל

השתפותן של נשים במשחקים האולימפיים, סקירת הנושא החל מן העת העתיקה ועד אולימפיאדת לונדון 2012 בה השתתפו נשים בענף-הקרב האחרון שנמנע מהן עד כה – האגרוף.
קרא עוד

Gender & Coaching Report Card: London 2012 Olympics

מסמך סטטיסטי שהוגש כדו"ח למועצה הבינלאומית למצוינות באימון וכולל מידע רב אודות שיעורי השתתפות של מאמנות לעומת מאמנים מרחבי העולם במשחקים האולימפיים בלונדון 2012.
קרא עוד

Losing is Not an Option! Women's Basketball in Israel and its Struggle for Equality (1985–2002)

מאמר השופך אור על תהליך ששינה את הספורט הישראלי בין השנים 1981-2002. המאמר עוקב, היסטורית ותפסתית אחר המאבק לשיוויון של כדורסל הנשים בישראל ומציף את הפערים הקיימים בענף.
קרא עוד

רופאי המשפחה ממליצים: ספורט מגיל שנתיים

כתבה בעיתון "הארץ" משנת 2013 המציגה את ההמלצות של כוח המשימה הישראלי לקידום בריאות ורפואה מונעת של רופאי המשפחה. המסמך שם לראשונה דגש על פעילות גופנית סדירה הנדרשת כבר מגיל שנתיים.
קרא עוד

השוואה בין ענפי ספורט אולימפיים לענפי ספורט לא אולימפיים

פרסום של מרכז המידע והמחקר של הכנסת משנת 2011 הכולל השוואה של ענפי הספורט הלא-אולימפיים לענפי הספורט האולימפיים מבחינת מספר הספורטאים הרשומים, הישגים ותקציבים.
קרא עוד

THE LONDON 2012 OLYMPICS: A GENDER EQUALITY AUDIT

באולימפיאדת לונדון 2012 הושגו שלושה ציוני דרך לשיוויון בין המינים: אחוז הנשים היה גבוה מכל מאולימפיאדה, נשים התחרו בכל ענף ספורט ולא נותרו מדינות ששללו השתתפות נשים במשחקים.
קרא עוד

Changing the game for girls

הצצה נדירה ואפשרות לשמוע את קולות הבנות עצמן כשהן חושפות את גישתן לכושר ולספורט. המאמר מציג את הפער בהשתתפות בפעילות ספורטיבית בין המינים החל מהכיתות הגבוהות של בית הספר היסודי והלאה.
קרא עוד

מדברים או עושים? הבדלי מגדר בעיסוק בפעילות גופנית בישראל בפתח המאה העשרים ואחת

מדברים או עושים? הבדלי מגדר בעיסוק בפעילות גופנית בישראל בפתח המאה העשרים ואחת – נתונים שנאספו במסגרת פרויקט ה־ ISSP בשנת 2007. המחקר סיווג את העוסקים בפעילות גופנית לטיפוסים שונים ובדק את
קרא עוד