אתנה פלוס

מכון וינגייט, ע"ש אורט צ'רלס וינגייט, החל לפעול בשנת 1957. הוא פועל ללא לאות לקידום הספורט ההישגי והספורט העממי במדינת ישראל.

במכון בית ספר למאמנים ולמדריכים המציע מגוון מסלולי לימוד לתואר ולתעודה. בית הספר פתח שעריו בשנת 1965 ומאז ועד היום מוביל בתחומו בארץ בהכשרת מאמנים ומדריכים בספורט העממי, בספורט התחרותי, במנהל בספורט וברפואה משלימה.

המרכז לרפואת ספורט ולמחקר במכון וינגייט מוביל בכל תחומי רפואת הספורט. במשך שנים רבות מעניק צוות המרכז לרפואת ספורט את התשתית הרפואית לספורטאי הסגל האולימפי של מדינת ישראל, ומלווה אותם בהכנות לקראת המשחקים האולימפיים, וגם ברגעי השיא בתחרויות עצמן. לצד ספורטאי ההישג, מציע המרכז לרפואת ספורט ולמחקר לקהל הרחב, ילדים, נוער ומבוגרים, העוסקים בספורט עממי ובפעילות גופנית בשעות הפנאי – תמיכה רפואית, אורתופדית, תזונתית ופיזיולוגית.

המכון מציע מגוון מועדונים ומתקנים ומקיים אירועי ספורט שונים לאורך השנה.

לאתר מכון וינגייט: www.wingate.org.il

לוגו אתנה פלוסהיחידה המקצועית "אתנה" מציעה תכנית העשרה – "אתנה פלוס", אשר תהווה חלק אינטגראלי משינוי עמדות הנחוץ לשדרוג מעמד ספורט הנשים בישראל.

התכנית תסייע למועדונים, שבהם קיימת פעילות ספורט נשי לזכות בנראות, חשיפה והכרה גדולים יותר, תעמיק את הידע והמקצועיות במועדון ותקיים דיאלוג שוטף ופורה עם ההורים.

מודל הפעילות כולל העשרה ותמיכה באמצעות תכנים מקצועיים (הרצאות, סדנאות) לספורטאיות ולהוריהן, תוך הענקת תשומת לב מיוחדת לקבוצות תחרותיות וסגלים.

תכנית העבודה נבנתה בתהליך מעמיק, בסיוע אנשי מקצוע המובילים בתחומם. ייחודה של התכנית בפעילות תוכן מגוונת במהלך השנה בשעות אחר הצהרים והערב, בנושאי העשרה לספורטאיות צעירות, הורים מאמנות ומאמנים, באמצעות הרצאות, סדנאות, פעילויות מגוונות, וליווי המועדון כגורם משפיע ומרכזי.

התכנית הינה גמישה ונבנתה על מנת לאפשר לכל מועדון וענף להיעזר בה באופן מיטבי לצרכיו. היא כוללת העשרה בארבעה תחומים המועברים על ידי מרצות ומרצים בכירים, שנבחרו על ידי המרכז לרפואת ספורט במכון וינגייט:

  1. תזונה בריאה לספורטאית הצעירה.
  2. היבטים פסיכולוגיים וחינוכיים לקידום הספורטאית.
  3. רפואה – גדילה והתפתחות לספורטאית הצעירה/ מניעת פציעות.
  4. הרצאה מאת שגרירת אתנה (ספורטאיות העלית של ישראל מספרות את סיפורן האישי בגובה העיניים. המפגש הינו חוויתי, יש מקום לשאלות, צילומים וחתימות על גלויות).

סה"כ יינתנו 4 הרצאות תוכן והרצאה נוספת של שגרירת אתנה.

קהל היעד של התכנית מחולק ל-2 קבוצות:

  • ספורטאיות בגילאי 9-12 והוריהן.
  • ספורטאיות בגילאי 13-15 והוריהן.

התכנית נועדה לאפשר לספורטאיות ולהוריהן נגישות למידע חשוב, מועיל ורלוונטי, שיסייע להן להתקדם, להגיע להישגים ולשמרן בפעילות. מטרה נוספת של התכנית היא להגביר את המעורבות של ההורים בפעילות המועדון וליצור זיקה חזקה יותר בין כל קודקודי המרובע: מועדון-ספורטאיות-הורים-קהילה.

תכנית "אתנה פלוס" הינה תכנית שנתית, עם אופציה להארכה לשנה נוספת.

סדרת ההרצאות והליווי יופנו לספורטאיות המועדון בחוגים ובקבוצות התחרותיות ולהורים. באחריות המועדון/אגודה לארגן את כל הציוד הנדרש, ולעמוד בכל תנאי הפרויקט על מנת לקבל את סבסוד הפרויקט הלאומי אתנה. כל הפעילות תמותג במוצרים נלווים לספורטאיות שיחולקו במהלך השנה.

לפרטים נוספים ניתן למלא את הטופס מטה או ליצור קשר עם עינת רונן, מתאמת התכנית באתנה:

einat@athenawomen.org במשרד: 073-2853977 או בנייד: 054-4940202

לקבלת מידע נוסף אודות ארגז הכלים אנא מלאו טופס זה